Preskočiť na obsah

Ing.Ladislav Horňák

Prečo voliť práve mňa?                                   

 Nuž môj najdôležitejší argument je ten, že terajší primátor výrazne dopomohol   k stavu v akom mesto a štát je. Na prvý pohľad smiešne, až veľmi smiešne. Primátor 6000 mestečka a zodpovedný za štát.  Lenže on je aj poslancom parlamentu a tam svojim hlasovaním presadzoval a trpel, že v SR bola nezmyselná pandémia, že sme sa stali cieľom prípadného jadrového útoku a  takmer nás dostal do vojnového stavu, že ideme  v najbližšej zime pomrznúť,že ideme trpieť hladomorom, že inflácia je nehorázna, že tú istú el. energiu predávame za 60€/MWh  a kupujeme za 500€ . Magické slovo Matovič. Nestačilo?Mám pokračovať?????  Tieto okolnosti ma donútili kandidovať vo voľbách.  Pán primátor iba hlasoval za Matovičovské bláznovstva. On niežeby iba hlasoval, ale on sa ani nepýtal – a nedalo by sa to aj inak, lepšie? A pravdepodobne v tomto svojom nekonaní chce aj  naďalej pokračovať.  Ani náznak ľútosti nad svojim konaním !!! Starostovia a primátori protestovali proti spôsobu financovaniu, resp. nefinancovaniu miest a obci  a náš pán primátor spokojný. Protest a  načo?  Tej kritiky by mohlo byť aj podstatne viac. Načim nielen kritizovať, ale riešenia navrhnúť. Čo a ako robiť? Všetko, aby nás a o nás bolo počuť a len kladne.

  1. Umným konaním samospráv prinútiť bezvládie, teda vládu, parlament, prezidentku konať tak, aby bola spokojnosť ľudu, alebo ich prinútiť k odstúpeniu. Dlho váhať neslobodno. Chápem, že pokiaľ chceme byť v nejakom spolku(EU, NATO a pod.), tak by sme mali dodržiavať spolkové pravidlá, ale iba vtedy, ak sú pravidlá rozumné. Rozumné pravidlá, sú pravidlá dosiahnuté v zhode s obyvateľstvom. Proti Matovičovi je 90 % obyvateľstva, aká s ním je možná dohoda? Načo ho držať v kresle, keď ho obyvateľstvo nerešpektuje, nadáva mu a posmieva sa z neho. Primátor tohto mesta sa má  predovšetkým zodpovedať tunajším obyvateľom a nie obyvateľom iného(OĽANackého) mesta. Teda v jeho rozhodovaní musí byť na prvom mieste občan mesta, potom občan župy či kraja, potom štátu, potom Európy…  My sme tu doma, aj primátor musí byť tu doma. V stredu  5.10. pri hlasovaní o odvolávaní Matoviča, zjavne doma nebol a ani 90 percent občanov Turčianskych Teplíc v parlamente nezastupoval. V parlamente zastupoval cudzie záujmy. Matovič škodí predovšetkým sám sebe, škodí aj OĽANO, škodí koalícii, škodí vláde, parlamentu hlavne tým, že svojími neustále sa meniacimi názormi vnáša chaos do konania týchto inštitúcií. Veľká väčšina to už pochopila, až 90%, ale po hlasovaní  o jeho odvolaní, je očividné, že určitá skupina ľudí to ešte nepochopila? Alebo táto skupina má z toho osobný prospech? To sú tí, ktorí najviac hovoria o transparentností? Je zjavné, že Matovič škodí celému Slovensku, teda  aj Turčianskym Tepliciam.  Nemôže, predsa 10%ná skupina ľudí diktovať ostatným svoju vôľu. S Igim to nejde – Igi nutne musí preč, aj s ľudmi,  ktorí ho držia. Ulica nie je jediným riešením, ako ho zvrhnúť. Sú tu komunálne voľby, ideálne riešenie, ako prejaviť a hlavne presadiť svoju vôľu. Hlavne preto som sa sa rozhodol kandidovať za primátora mesta Turčianske Teplice a nahradiť človeka, ktorý pre svoje, asi osobné záujmy, pri hlasovaní v parlamente o Matovičovi  zradil. Zradil záujmy drvivej väčšiny  občanov  Turčianskych Teplíc. Váš hlas si nezaslúži.
  2. Váš hlas si nezaslúžia ani tí, ktorí tento stav v Tepliciach trpeli a na na rokovaniach zastupiteľstva dvíhali ruky, aj pri nekonaní o Kovide 19, nedávali námety hlavne o tom, aby pán primátor v parlamente hlasoval v záujme našich občanov.  V zastupiteľstve sú potrební ľudia, ktorí budú bojovať za vás občanov mesta.
  3. Prečo voliť práve mňa? Nuž preto, aby ste nehladovali, netrpeli infláciou, nemrzli, zbytočne neochoreli Kovidom19, aby vás po meste nenaháňali medvede, aby ste nemali strach, že budete bojovať na Ukrajine. Aby na mestskom úrade bolo počuť mozgy kvalifikovaných, tvorivých navzájom spolupracujúcich úradníkov pracovať na  zlepšení života občanov tohoto mesta. Spolu to zvládneme. Pán Boh nám pomôže, iba vtedy, ak aj my priložíme ruku k dielu.

                                                                                                                      Ing. Ladislav Horňák

Pozdrav „Matovič je pliaga,  odpoveď  Igor  je zlo..“.     

Netvrdím, že na Slovensku niet viac iných škodcov pre jej občanov, ale Igor je výnimočný. Má proti sebe postavených 90 %  národa a jemu sa zdá, že bez neho sa Slovensko dopredu  nepohne. Ak sa veci nehýbu správnym smerom, tak na vine sú všetci, ale všetci okolo neho, teda to je tých 90%. Znepriatelil všetko okolo seba aj medzi sebou navzájom.  Zabezpečil nám nedostatok plynu, drahú elektrinu, infláciu i iné neduhy. Teda on ja naša pliaga, ktorú treba odstrániť, čím skôr, tým skôr sa budeme mať lepšie.  My, teda tých  90 %,  to musíme dokázať. Komunálne voľby sú našou veľkou príležitosťou, Zbaviť sa iginov. Našou povinnosťou je presvedčiť presvedčených, ale aj váhajúcich, aby ani jeden hlas v Komunálnych voľbách nedostali jeho nohsledovia, ani z jeho fanklubu Iginov,  (Igin = akákoľvek osoba spriahnutá s Matovičom). Jeho fanklub je rovnako škodlivý ako on.   Podobne aj váhajúci a ľahostajní sú tiež pliagou, pomáhajúcou najväčšej pliage v SR,.

            Pýtajme sa všetci, doterajších funkcionárov, poslancov, dejateľov, médií, športovcov a umelcov,  ako bojovali proti Igizmu?  Ozaj boli presvedčení, že im stačí sedieť na zadku, a že Igisti  padnú svojou hlúposťou. 

S pozdravom                          

Nebojme sa, buďme iniciatívni!!! Pravda zvíťazí!!!

                                                                                              Ing.Ladislav Horňák

                                        kandidát na primátora Turčianske Teplice

Príhovor k Igistom, Iginom. Je to vážne.                           

             Ozrejmíme si, kto to je Igista, Igin a Igizmus. Igizmus Je to človek nejako naviazaný na nášho najznámejšieho Igiho, teda fanda, prívrženec, nohsled a pod. Igizmus je vlastne spôsob nemyslenia, poslúchania a náhodných  poryvov mysle nášho najznámejšieho Igiho.

            Bližšie k veci. Vzhľadom k tomu, že  zjavne Igy nevie riadiť ( ani domáce financie), držať niekoho na funkcii, len preto, že je to váš/náš človek? Náš človek Igi škodí sebe, škodí jeho partaji a najviac celému národu a aj my, ak ho podporujeme škodím jemu, partaji a najviac celému národu  .  Jeho záľubou v sporoch, sa Igi dokáže pohádať s každým. Dokonca aj sám so sebou. Potom to u nás aj tak vyzerá.  Rozhádaná je už aj jeho partaj, pardon, hnutie.  Deväť  odpadlíkov o niečom svedčí.      Igini, zrieknite sa Matoviča !!!  Škodí vám, škodí všetkým. Posledné prieskumy neobľúbenosti tvrdia, že proti Matovičovi je 91% obyvateľstva. S ním chcete presadzovať tie vaše tzv reformy.   Nech vašim heslom, jednoducho podobne,  ako pri krste.              Zriekate sa „ Matoviča?       Zriekame!!!“

Igini nekandidujte v súčasných komunálnych voľbách, pokazili ste toho veľmi veľa, či už fandením Matovičovi, či už  pomocou Igimu, či neprotestovaním proti jeho nezmyslom,

Buďme rozumní v súčasných komunálnych voľbách. Ani jeden hlas, v týchto komunálnych voľbách, pre týchto iginov  (fandov IM) , jeho poskokov, mlčiacich a ľahostajných  pozorovateľov vo funkciách, poslancov nevynímajúc. Oni tento stav zapríčinili,sú zodpovední tiež. Tí boli zarytými  podporovateľmi nezmyselných Európskych sankcií.   Voľme ibai takých zástupcov, ktorí si nás budú vedieť zastať predkýmkoľvek.     

  NBSBI= N e b oj m e  s a, buďme iniciatívní !!!     Pravda aj tak zvíťazí!!!  

                                                                                                             Ing. Ladislav Horňák

kandidát na primátora Turčianske Teplice